CZSK
Rýchly kontakt: +420 595 050 000
Jednou z často diskutovaných tém v súvislosti so spánkom a zdravím je výber správnej tuhosti matraca. Mnoho ľudí sa pýta, či je lepšie spať na tvrdom matraci, alebo či by sme mali voliť mäkšie varianty. V skutočnosti nie je odpoveď na túto otázku jednoznačná, pretože preferencie tvrdosti matraca sa líšia podľa individuálnych potrieb a preferencií.
Počas spánku telo odpočíva, svaly sa uvoľňujú, srdcový tep sa spomaľuje a telesná teplota sa znižuje. V skutočnosti sa však naše telo ani počas spánku neprepína do „úsporného režimu“. Náš mozog pracuje, bunky sa regenerujú. Čo sa deje počas "nočnej smeny"?
Približne 1/3 populácie trpí alergiou na roztoče domáceho prachu (HDMA)? Tento typ alergie je spôsobený vdychovaním roztočov z domáceho prachu, DERP1, enzýmu, ktorý roztoče používajú na trávenie potravy. V každej posteli sú milióny týchto alergénov.
Ako si môžem vybrať tuhosť matraca? Správna opora chrbtice je najdôležitejšou funkciou, ktorú by mal každý dobrý matrac plniť. Najdôležitejšie je, aby tuhosť matraca bola zvolená podľa našej hmotnosti a výšky.
Zóny tvrdosti matraca je popis, na ktorý často narážame pri prezeraní webových stránok s nábytkom do spálne. Čo sú zač a aký majú vplyv na náš odpočinok? Oplatí sa pri výbere správneho riešenia postele zohľadniť 7-zónové matrace? Nasledujúci článok vám vysvetlí, prečo majú takýto vplyv na náš spánok. Pokúsime sa stručne popísať, ako ovplyvňujú našu chrbticu a prečo sú 7-zónové matrace tou najlepšou voľbou pre pohodlný odpočinok.
Cena sa nerovná kvalite. Je potrebné si uvedomiť, že minúť za matrac viac peňazí nemusí byť vždy zárukou lepšieho komfortu spánku. Trik spočíva v tom, že si nekúpite ten najdrahší model, ktorý nájdete. Trik spočíva v nájdení matraca, ktorý je individuálne prispôsobený vašim potrebám.
Väčšina prieskumov ukazuje, že mladá generácia spí menej ako jej rodičia pred desiatimi rokmi. Dalo by sa povedať, že ide o trvalý trend. Je to dané tým, že dnešní mladí ľudia viac pracujú, aby zaistili dôstojné živobytie pre svoje rodiny. Moderné technológie navyše znamenajú, že práca často zasahuje do domácnosti, a stiera sa tak hranica medzi pracovným a súkromným časom. To platí najmä pre podnikateľov, manažérov a osoby na voľnej nohe, ktorí spia päť až šesť hodín. Pritom podľa lekárov a psychológov je minimálna doba spánku pre dospelého, zdravého a aktívneho človeka 7 hodín.
Trocha starostlivosti a údržby môže prispieť k tomu, aby váš matrac zostal v dobrom stave po mnoho rokov, od čistenia až po ochranu.
Podľa väčšiny štúdií používa najmenej 90% z nás technológie aspoň jednu hodinu pred spaním. Svojím spôsobom je to prirodzené. Sme obklopení technológiami po celý deň, používame ich v práci, doma aj pri zábave. Ukazuje sa však, že technológie nie sú s naším spánkom úplne kompatibilné. Mali by sme si preto vytvoriť zdravé návyky týkajúce sa technológií aj spánku, aby sme mohli plne využívať výhody oboch. Existuje niekoľko hlavných faktorov, ktoré určujú priamy vplyv technológií na náš spánok. Väčšina ľudí ich neprežíva všetkých, ale takmer každý si v tomto zozname všimne niečo, čo sa v jeho živote určite vyskytuje.
Matrace, ktoré sa vkladajú do pružných rámov, podporujú ich najdôležitejšie vlastnosti pri používaní, aby užívateľ dosiahol správne výhody interakcie medzi matracom a rámom.