CZSK
Rýchly kontakt: +420 595 050 000
Pri hľadaní ideálneho matraca môžete naraziť na označenie v podobe písmena H a čísla. Takto výrobca uvádza tvrdosť daného matraca. Aby ste si zabezpečili pokojný spánok, mali by ste si ho vybrať podľa svojich potrieb. Využite naše tipy, ktoré vám túto úlohu uľahčia!
Dobre zvolený matrac vám umožní zaujať správnu polohu na spanie a zabudnúť tak na bolesti chrbta, hlavy a krku. Predtým, ako si vyberiete niektorý z modelov, venujte pozornosť označeniam. V tomto prípade venujte pozornosť písmenu H spolu s číslom. Čím je väčšie, tým je matrac tvrdší. Ktorý model by ste si mali vybrať, aby ste sa ráno zobudili dobre oddýchnutí? V prvom rade zohľadnite svoju telesnú hmotnosť. Odborníci pripomínajú, že model:
Zaujíma vás, ako si vybrať tvrdosť matraca? Tabuľka na webovej stránke vám to uľahčí.
Aký matrac kúpiť pre pár? Vo veľkej spálni bude pre pohodlie počas spánku dobre fungovať model 200x200. Ak máte obmedzený priestor, vyberte si matrac 160x200 alebo 180x200. Aký matrac vybrať pre alergika? Vyberte si model vyrobený z latexu alebo vysoko odolnej peny, ktorá má otvorenú bunkovú štruktúru. Tá zabraňuje množeniu baktérií, plesní, húb a roztočov. Pri hľadaní vhodného modelu venujte pozornosť nielen stupňu tvrdosti, ale aj dĺžke a šírke. Ako si vybrať matrac pre svoju výšku? Nezabudnite, že by mal byť aspoň o 20 cm dlhší, aby ste mohli zaujať pohodlnú polohu.
Chcete si kúpiť nový matrac? Aký model by ste si mali vybrať, aby vám poskytoval pohodlie? Ak máte svoju obľúbenú polohu na spanie, vyberte si sedemzónový matrac. Tento model zaručuje vynikajúcu oporu pre celé telo, takže môžete zabudnúť na ranné bolesti krku a chrbta. Nezabudnite, že čím viac zón tvrdosti matrac má, tým lepšie sa prispôsobí tvaru vášho tela. Predtým, ako sa definitívne rozhodnete, venujte pozornosť hrúbke matraca. Odborníci pripomínajú, že by mala mať aspoň 18 až 20 cm. Ak máte nižšiu posteľ, možno vás dokonca bude lákať vybrať si matrac s hrúbkou 30-32 cm. Parametre upravte aj podľa svojej telesnej hmotnosti.
Ak vás často trápia bolesti chrbta alebo bedier, vyberte si stredne tvrdý matrac. Poskytuje pohodlie a zároveň zabraňuje prepadnutiu do postele. Aká tvrdosť matraca sa odporúča pre ľudí s boľavým chrbtom? Odborníci odporúčajú stredne tvrdé modely, pretože umožňujú zaujať pohodlnú polohu a zároveň poskytujú stabilnú oporu. Zlý matrac zvyšuje bolesť, čím prispieva k nespavosti.
Ak trpíte chronickou bolesťou chrbta, vyberte si ortopedický matrac. Nielenže zmierňuje bolesť, ale podporuje aj správny krvný obeh. To umožňuje telu regeneráciu počas spánku. Takýto model tiež podporuje správne okysličovanie svalov. Okrem toho znižuje riziko vzniku preležanín a ochorení dýchacích ciest. Týmto spôsobom podporuje rehabilitáciu. Čo treba zohľadniť pri výbere tvrdosti matraca? Tabuľka poskytuje množstvo užitočných informácií, preto sa oplatí prečítať si ju pred nákupom.
Ako si vybrať matrac pre dvoch? V prvom rade by ste sa mali vyhnúť modelom bonell, pretože sa "nakláňajú" smerom k ťažšiemu používateľovi. Okrem toho sa medzi pružinami môžu hromadiť nečistoty a prach, čo podporuje tvorbu plesní a roztočov. Pri rozhodovaní o kúpe dvoch matracov by ste mali vziať do úvahy, že sa môžu líšiť výškou. Vznikne medzi nimi medzera, ktorá výrazne sťažuje maznanie. Aby ste tomu predišli, oplatí sa kúpiť topper, t. j. vrchný matrac. Takto nemusíme kontrolovať, či sú vybrané modely rovnako vysoké.
Nezvoľte si matrac horšej kvality, inak budete musieť počítať s jeho výmenou za 2-3 roky. Oplatí sa kúpiť špičkový model, aby ste mali istotu, že si zachová svoje vlastnosti 6-10 rokov. Pre pár s veľkým váhovým rozdielom sa najlepšie hodí stredne tvrdý matrac (H3). Môžeme si kúpiť aj dva užšie - 80x200 alebo 90x200. V tejto situácii prispôsobme tvrdosť matraca svojim potrebám. To znamená, že posteľ by mala byť široká aspoň 160 cm.
Mäkký matrac (H1) je ideálny na použitie v detskej postieľke a detskej posteli. Môžu ho používať aj malí dospelí s hmotnosťou nižšou ako 60 kg. Treba poznamenať, že pocit tvrdosti matraca je do určitej miery subjektívny. Mali by sme si ho vybrať podľa našej obľúbenej polohy na spanie a našich preferencií, čím sa vyhneme bolestiam chrbta a nespavosti. Matrac H3 môže byť ideálny pre muža s hmotnosťou 100 kg, pričom sa bude páčiť aj štíhlej žene, ktorá rada spí na tvrdom matraci.
Ktorý matrac si kúpiť? Dobre zvolený model poskytuje telu správnu oporu, čím zvyšuje komfort spánku. Matrac nesmie byť príliš tvrdý, pretože vytvára tlak na boky, ramená a ruky. To môže viesť k pocitu necitlivosti, čo sťažuje vstávanie z postele. Nie ste si istí, ktorý model je pre vás vhodný? Vyhľadajte pomoc fyzioterapeuta. Ten zabezpečí, aby matrac neprispieval k vzniku posturálnych problémov.
Aký matrac kúpiť pre seniorov? S pribúdajúcim vekom nás trápia bolesti chrbta, ktoré sťažujú vykonávanie každodenných činností. Čas sa nedá vrátiť späť, ale bolesť sa dá zmierniť. Výber správneho matraca je nevyhnutnosťou. Pri nakupovaní by sme mali venovať pozornosť našej telesnej hmotnosti a preferenciám. Veľmi obľúbené sú matrace s pamäťovou penou, ktoré sa prispôsobujú telesnej konštrukcii používateľa. Takto poskytujú ideálnu oporu jednotlivým častiam tela.
Pena môže stimulovať krvný obeh, vďaka čomu môžete zabudnúť na necitlivé končatiny. Zmierňuje bolesti svalov, kostí a kĺbov a zároveň zabraňuje vzniku preležanín. Zvážte kúpu matraca s kokosovou vrstvou, ktorá zabezpečuje vynikajúcu cirkuláciu vzduchu. V dôsledku toho matrac pomáha zlepšiť hygienu spánku. Okrem toho by ste si mali kúpiť nepremokavý poťah, aby ste predĺžili životnosť matraca.
Ako si vybrať správnu tvrdosť matraca? Tabuľka vám túto úlohu výrazne uľahčí. Tento parameter zaručuje optimálnu oporu tela, čím podporuje regeneráciu počas spánku. Príliš tvrdý model spôsobí pocit nepohodlia, na druhej strane nesmie byť príliš mäkký. V opačnom prípade sa používateľ do matraca zaborí, čo znamená, že chrbtica prijme neprirodzené rozhodnutie. Postupom času začne matrac strácať svoje pôvodné vlastnosti a v tejto situácii sa oplatí kúpiť pevný topper. Ten vyrovná priehlbiny a nerovnosti, čím zlepší váš komfort spánku.